مرسدس , انتقام شکست موناکو را از فراری گرفت

هفتمین سطح از فصل روان رقابت‌های فرمول یک در کانادا برگزار شد . در‌این گرندپری , تیم مرسدس‌ توانست برد نیکی را در کارنامه خویش تصویب کند . این درحالی است که برخلاف مرسدس , مجموعه فراری شکست تلخی را در این رقابت تجربه کرد . آغاز به جدول رده‌بندی گرندپری کانادا نگاهی می‌اندازیم که دیشب ساعت ۱۰٫۳۰ به وقت کشور‌ایران برگزار شد :

همان‌طور که می بینیم , لوییس همیلتون , راننده خوش‌نام مرسدس توانست با تصویب دوره ۱ ساعت و ۳۳ دقیقه و ۵ ثانیه و ۱۵۴ هزارم ثانیه , رده نخستین این رقابت را تصاحب کند . والتری بوتاس , هم‌تیمی همیلتون با اختلاف هنگامی ۱۹٫۷۸۳ ثانیه در جایگاه دوم قرار گرفت . دنیل ریکاردو از مجموعه ردبول با اختلاف ۳۵٫۲۹۷ ثانیه جایگاه سوم را از آن خویش کرد .

دو راننده مجموعه فراری یعنی سباستین فتل و کیمی رایکنن به ترتیب با اختلاف هنگامی ۳۵٫۹۰۷ و ۵۸٫۶۳۲ ثانیه مقام‌های چهارم و هفتم را کسب کردند ; این درحالی است که در گرندپری موناکو , فتل و رایکنن دو راننده برتر مسابقه بودند و بوتاس و همیلتون در جایگاه‌های چهارم و هفتم قرار گرفتند . در تصویر ذیل می توانید نتایج دیدنی مرحله ششم در موناکو را به خیر و خوبی مشاهده کنید که برعکس سود دو گروه مرسدس و فراری در گرندپری کانادا بود :

فیض گرندپر ی موناکو : رانندگان گروه فراری مقام‌های نخستین و دوم و رانندگان گروه مرسدس مقام‌های چهارم و هفتم را کسب کردند . این دقیقا عکس فیض گرندپری کانادا بود .
با اعتنا به نتایج به دست آمده از تراز انتخاب خط , همیتون , فتل و بوتاس به ترتیب در جایگاه‌های نخستین تا سوم قرار داشتند و این مسابقه را شروع کردند .

همیلتون درین گرندپری توانست سریع‌ترین به دور مسابقه را به خودش اختصاص دهد . همیلتون در دور شصت و چهام توانست با میانگین دوربین مداربسته ارزان ۲۱۰٫۵۸۸ کیلومتر بر ساعت و در طول ۱ دقیقه و ۱۴ ثانیه و ۵۵۱ هزارم ثانیه به دور پیست دوربین مداربسته داهوا کانادا بزند . برای کمپانی درین مسابقه بایستی ۷۰ دور این پیست زد . مسافت پیست ۴٫۳۶۱ کیلومتر است که با پیمایش ۷۰ بدور به فاصله کلی ۳۰۵٫۲۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد .

در‌این رقابت دو مجموعه مک‌لارن و تورو روسو ضعیف‌ترین تلاش را به نمایش گذاشتند . فرناندو آلنسو تنها ۲ به دور تا نقطه پایان مسابقه مسافت داشت که به دلیل نقص‌ دوربین مداربسته ارزان اتومبیلش ناچار شد مسابقه را ناتمام بگذارد و از گرندپری کانادا خداحافظی نماید . این اتفاق منجر شد که آلنسو نتواند حتی اولین امتیاز این فصل را نصیب گروه مک‌لارن نماید .

با محاسبه نتایج کلی از تمام گرندپری‌های فصل ۲۰۱۷ , مجموعه مرسدس با توده ۲۲۲ امتیاز از تلاش دو راننده خویش در جایگاه اولیه قرار دارد . فراری نیز توانسته با کسب ۲۱۴ امتیاز از دستاورد دو راننده خویش در منزلت دوم قرار بگیرد . در مقام بندی امتیاز رانندگان فرمول یک , فتل راننده شاخص گروه فراری با کسب ۱۴۱ امتیاز هنوز در جایگاه اول جای دارد . حریف وی , همیلتون با جمع امتیاز ۱۲۹ در جایگاه دوم جای‌دارد . تراز بعدی رقابت‌های فصل سرازیر فرمول یک در تاریخ ۴ تیر در شهر باکو برگزار میشود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *