دوبی قصد دارااست از ربات‌های خودران تحت عنوان نیروی پلیس استفاده ‌کند

خیال‌انگیز به لحاظ می‌رسد ; این که در خیابان‌ شهر گام بزنیم و در کنار خودمان یک ربات کوچک خودران ببینیم ; رباتی که پلیس خیابان‌هاست و وظیفه نگهداری امنیت شهر را برعهده دارد! سایت نمایندگی پاناسونیک جالب است بدانید که دوبی قصد دارد به زودی تبدیل به اولین شهری در دنیا شود که از همین ربات‌ها در خیابان‌های شهر به کارگیری میکند .

هنوز فرصت ظریف برای اجرای این پروژه مشخص نشده اما گزارش‌ها خبر داده‌اند که تا تا انتها سال میلادی جاری در دبی شاهد حضور ربات‌های خودران در نقش پلیس هستیم . این ربات‌ها بر شالوده فعالیت استارت‌‌آپ OTSAW Digital شکل گرفته و در سنگاپور ساخته می شوند .

در شرایطی‌که این مبادرت شکل بگیرد , دوبی او‌لین شهری در دنیاست که از ربات‌های O – R3 به عنوان نیروی پلیس بهره می برد . ربات‌های O – R3 به عنوان نمایندگی پاناسونیک تهران‌های هوشمند شناخته می‌شوند که می‌توانند محفظه حریم خویش را به طور سه بعدی کپی کنند و قابلیت یادگیری از الگوریتم‌های نو را دارا‌هستند . پیرو می توانید چهره ای از محفظه تحلیل‌گر این ربات را مشاهده کنید .

این طور که اعلام شده , حضور این ربات‌ها به معنی حذف نقش افسران پلیس و نیروی انسانی در این مورد وجود ندارد , بلکه قرار است از آنها برای یاری هرچه بیش تر برای انجام وظیفه های معمولی پلیس استعمال شود . به سمت اجرای این طرح ادعا شده که فایده یافت کردن از این فناوری و ایجاد ربات‌های هوشمند , به مراد امداد به سرویس امنیتی است تا از خطرات احتمالی توقف به فعالیت بیاید و سبب مراقبت آسایش هرچه اضافه مردم شود .

دوبی تصمیم دارااست از این ربات‌ها تا سال ۲۰۳۰ در نقش پلیس‌های قادر در ابعاد وسیع‌تر منفعت کند . هنوز مشخص نیست که استعمال از ربات‌ها در فعالیت , حقیقتا موثر و کاربردی خواهد بود یا نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *